Dlouhá praxe v poradentských firmách mě zavedla k mentoringu a koučování.

Ing. Lenka Mrázová FCCA

Mám za sebou 21 ve špičkových poradenských firmách ( PwC, Proxy), z toho 15 let v PwC, 5 let jako ředitelka v daňovém oddělení.  Jako předsedkyně správní rady a členka dozorčí rady jsem 13 let pomáhala rozkvětu Nadace VIA. 

Od roku 2013 se intenzivně věnuji potřebám a rozvoji lidí v byznysu. Umím dát dohromady rozklížený, nekomunikující tým lidí. Jsem skvělá v propojování lidí a myšlenek, generování nových nápadů.

Mám přesah a vidím souvislosti. Vyznám se v chaosu a umím číst v mapách. Reaguji klidně ve stresových situacích. Mám odvahu zkoušet nové a nevšední věci. Předávám ráda svou energii, své znalosti lidem kolem sebe. Chci zefektivnit lidem jejich cestu životem, dát jim inspiraci pro další krok, vrátit do byznysu laskavost.

Ve své práci vnímám člověka jako celek, kdy hlava není oddělená od těla, myšlení od emocí. Řeším příčinu, nehladím následek. Hovořím řečí byznysu a čísel. Rozumím firemnímu prostředí i korporátnímu slangu. Užívám otázky silná, inspirativní i provokující, protože „Smysl je v otázkách. Hodnota je v odpovědích.

Miluji čokoládu, dobré zdravé jídlo a cestování. Nejsem odvážná ve všech situacích. Sjet na lyžích sjezdovku či si sednout na kolo, to je v mém podání groteska hraničící s hazardem. Klidně přiznám, že pobyt v základním táboře pod Mont Everestem byla největší zima mého života.

 

 

Složila jsem zkoušky daňového poradce, auditorské zkoušky, stále jsem  členkou ACCA – Britské asociace certifikovaných účetních. 

První podklady z kurzu koučinku mám už z roku 2002. V roce 2013 jsem absolvovala Specifický kurz pro kouče u ČVUT/MÚVS, dále kurz X-Ray Listening s Judy Rees či N.L.P. certifikované školení. 

Výrazný na mé cestě kouče byl výcvik The Inner Game osobně s Timothy Gallwey. Také hodiny individuální rétoriky s dr. Oldřichem Vejvodou a 6 semestrů Dialogického jednání na DAMU. 

Ve své práci užívám poznat z výcviku Jak pracovat s talenty dle metodiky Gallup či Divine9Dance, týmového koučování v GTCI. Pravidleně sleduji světové trendy leadershipu, ať díky každoroční účasti na globální leadershipové konferenci W.I.N. či přednáškám IMD Lausanne a WBECS – World Business Executives Coaches Summit.

Jsem členkou EMCC – European Mentoring and Coaching Council. Jsem akreditována jako Senior Practitioner pro individuální koučování a Foundation pro týmové koučování. Respektuji etický kodex EMCC. Moje práce je pravidelně supervidována.

Osobní motto

I v tom nejhorším průšvihu lze najít špetku optimismu a světlý bod.

Vše je jen o hlavě……….. ale stejně to občas bolí.

MOJE HODNOTY

Životní: zdraví, moudrost, služba světu
Profesní: integrita, efektivita, vytrvalost
Gallup talenty: Strategic, Activator, Input, Connectedness, Learner

Díky Lence a jejím workshopům vím, že zvládnu stresové situace a také životní výzvy s nadhledem a elegancí. Je to o mně, mých hodnotách a energii. Lenka mi pomohla v osobním rozvoji a díky tomu také přispěla velkou mírou k úspěchům Dobrých víl. Děkuji jí za to!

-Angelika Nevěřilová

Jsem moc ráda, že jsem Lenku poznala a mohu chodit na její workshopy a mentoring. Své workshopy má vždy skvěle připravené a příjemnou formou se dozvím spoustu úžasných myšlenek, díky kterým se zlepšuji v práci i osobním životě.Kdykoli jsem Lenku požádala o pomoct s problémem v práci, vždy si na mne našla čas, pozorně se mi věnovala a svými otázkami a radami mi pomohla se s problémem vypořádat. Jestli zvažujete workshopy a mentoring, vřele doporučuji ty od Lenky.

-Eva Jabůrková

S Lenkou se potkáváme v rámci manažerského coachingu více jak dva roky. Lenka je vždy perfektně připravena a diskuze s ní o různých tématech manažerské problematiky je vždy velmi přínosná vzhledem k jejím širokým profesním a také životním zkušenostem. Každá společná lekce přináší zamyšlení se nad novými a efektivnějšími manažerskými možnostmi a zároveň otevírá další zajímavá témata.

– Ing. Emil Holan, Místopředseda představenstva Česká exportní banka, a.s.

Lenka je velmi inspirativní osobnost v pravém slova smyslu. Je velmi činorodá a její aktivity a zkušenosti zdaleka přesahují běžný "korporátní" svět, což je velmi osvěžující. Během našich diskuzí klade zajímavé dotazy, které mě motivují dívat se na věci z různých perspektiv. Společně hledáme řešení a její názory a návrhy jsou velmi validní a je z nich patrná obrovská zkušenost. Lenka je profesionál a je naprosto spolehlivá. Podklady, na kterých se domluvíme, posílá obratem, a i v mezidobí našich setkání mně kontaktuje se zajímavými informacemi a články. Ze spolupráce s Lenkou jsem nadšená.

– Lucie Musilová, Director, Senior Relationship Manager, ING Bank Česká republika

No a musím Ti ještě poděkovat, protože teď oceňuji, že když jsem se Tebou v rámci mentoringu řešila, jestli a kolika lidem dávat HO, tak jsi mě k tomu popostrčila a já teďka sklízím plody 🙂 celý tým je tento týden na home office a funguje to bez potíží. Jednak jsou na to zvyklí, takže to pro ně není šok a ví, jak mají pracovat. Takže super 🙂

– Andrea Valentová, Manažerka controllingu Brose CZ spol. s r.o. Kopřivnice 

Spojme se. Nebo lépe… naplánujme naše setkání.

Propojme se na sítích